Deze pittige preicurry met kip en djeroek poeroet staat in 20 minuten op tafel. De djeroek poeroet limoentjes geven een heerlijke smaak en je kunt de limoentjes bij Aziatische supermarkten kopen. Het blad is ook vaak vers verkrijgbaar. Ligt het niet bij de verse producten kijk dan in de diepvries. In de diepvries blijft dit blad namelijk heel lang goed.
Hoofdgerecht voor 2 personen
175 g basmati of pandanrijst
2 el arachide- of zonnebloemolie
200 g kippendijfilet, in kleine stukjes
600 g prei, in ringen
1 volle el Thaise gele currypasta
1 djeroek poeroet limoentje, schoongeboend en gehalveerd
of 3 djeroek poeroetblaadjes
200 ml kokosmelk
100 ml kippenbouillon
1 bosuitje, in dunne schuine ringetjes
Kook de rijst met zout naar smaak volgens de bereidingswijze op de verpakking gaar.
Verhit de olie in een braadpan op wadjan en bak de kip al omscheppend lichtbruin. Voeg de prei toe en laat hem al opscheppend iets slinken.
Schep de djeroek poeroet, currypasta, kokosmelk en de bouillon erdoor en breng alles al omscheppend aan de kook. Kook de preicurry nog 5-7 minuten op een heel laag vuur.
Bestrooi de preicurry met kip en djeroek poeroet met de bosui en serveer met de rijst.
Bereidingstijd: ± 20 minuten
Tips
• Voeg voor een minder pittige preicurry ½ eetlepel currypasta toe maar houd je van pittig dan kun je ook nog een halve in schuine ringetjes gesneden rode peper toevoegen.
• Kun je geen djeroek poeroet krijgen, neem dan een limoen.